Teeme 

Kolmainu kiriku

 

 

KORDA!

 

Rakvere Kolmainu kogudus kuulutas I advendil 2013 välja KORJANDUSE oma ajaloolise KIRIKUHOONE REMONDIKS. Kirikud on ehitatud kogukonna ühistööna ja kogukonna kasutusse. Täna on Kolmainu kirik Rakvere üks olulisemaid turismiobjekte ja kuulub oma kõrge torniga linna silueti juurde nii Tallinna kui Narva poolt tulles. Lähemale jõudja saab aga aru, et hoone välimus on väsinud ja vajab hädasti parandamist.

 

Peapiiskop Andres Põderi poolt õnnistatud korjanduse läbi on igal linlasel, külalisel ja teisel suure südamega inimesel võimalus anda oma panus Kolmainu kiriku korda tegemiseks. 158 648 euroga saime vahetatud katuse. Töid teostas peaettevõtjana AS Later. Järgmise tööna ootavad renoveerimist ja soojustamist kiriku aknad. Selle ettevõtmise hind on 41 000 eurot.  

Tule ja anna ka sina oma panus, sest üheskoos jaksame rohkem! 

IGA ANNETUS ON TÄHTIS!

IGA

ANDJA

SAAB

Rakvere Kolmainu kirik on valminud oletatavasti aastaks 1430. Toona Miikaeli kiriku nime kandnud basiilika sai kõige suuremaid purustusi Vene-Liivi sõjas ja seisis umbes 100 aastat varemetes. 1698. aastal pühitseti taastatud kirikuhoone  Kolmainu auks. 

Kirikust

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/5

Toetajad: 

  • Wix Facebook page
  • Twitter App Icon

Võta ühendust

Rakvere Kolmainu kogudus on ainus luterlik kogudus Rakveres. Meie hingekirjas on ühtekokku 2000 liiget, neist on ligi 300 aktiivsed. Igapühapäevaselt on kirikus ca 50 inimest. Kogudust iseloomustab ajaloolisus, intellektuaalsus ja nooruslikkus. Ootame endi sekka igat siirast otsijat, kes mõistab, et elul on ka vaimne dimensioon, mida ei saa nii lihtsalt eirata. Võta meiega julgesti ühendust! Esita ettepanekuid ja küsimusi, või miks mitte - liitu meiega! 

24h

Your details were sent successfully!

Suur tänu!

Jaga: